Aktualności

SPRAWOZDANIE Z SEZONU 2017_2018 (WYKONAŁ TOMASZ P. "KEMOT")

Film z Dokumentów Google


SPRAWOZDANIE Z SEZONU 2016_2017 (WYKONAŁ TOMASZ P. "KEMOT")

opublikowane: 3 paź 2017, 06:36 przez xc krzysiek   [ zaktualizowane 3 paź 2017, 06:39 ]


Sprawozdanie z sezonu 2015_2016 (wykonał Tomasz P. "Kemot")

opublikowane: 30 wrz 2016, 11:47 przez Grzegorz Wawrzkiewicz   [ zaktualizowane 13 lis 2016, 09:31 ]

Kolumbia - video

opublikowane: 6 lut 2016, 08:19 przez xc krzysiek

Film Tomskiego

COLUMBIA 01.2016 from tomski007j on Vimeo.

Sprawozdanie z sezonu 2015

opublikowane: 30 wrz 2015, 00:34 przez xc krzysiek   [ zaktualizowane 5 sty 2016, 23:48 ]

Coroczne sprawozdanie z sezonu 2015 - wykonał Kemot

Sprawozdanie z sezonu 2014

opublikowane: 15 paź 2014, 10:58 przez Grzegorz Wawrzkiewicz   [ zaktualizowane 4 sty 2016, 05:45 ]

Coroczne sprawozdanie z sezonu 2014 - wykonał Kemot

BTF_SMS - program wspomagający zwózki

opublikowane: 18 sie 2014, 00:33 przez Zbigniew Kawa   [ zaktualizowane 20 maj 2015, 00:57 ]

  
W naszej plikowni znajduje się program wspomagający przesyłanie współrzędnych pilotów do zwózek. Program może być również przydatny każdemu kto chce przekazać za pomocą sms'a swoją pozycję która następnie w łatwy sposób może być wczytana do programu nawigacyjnego. Poniżej prezentuję w skrócie jak należy  z  niego korzystać.

1. Program BTF_SMS należy pobrać z adresu https://sites.google.com/site/teamborntofly/plikownia/BTF_SMS_v1_2.apk?attredirects=0&d=1 a następnie skopiować do telefonu z androidem i uruchomić przy pomocy instalatora pakietów co spowoduje zainstalowanie programu na telefonie. W telefonie należy włączyć opcję "Zezwalaj na instalację aplikacji ze źródeł innych niż sklep Play Store"  w menu Ustawienia/Bezpieczeństwo/Administracja urządzenia/Nieznane źródła (lub podobne w zależności od modelu telefonu).

2. Po uruchomieniu programu pojawi nam się okienko z takimi elementami
 - Przycisk "Pobierz Aktualną Pozycję" - po jego kliknięciu w polu poniżej powinny pojawić się współrzędne w formacie stopni. Jeżeli pod spodem w polu "Aktualna Pozycja:" cały czas widnieje 0.0,0.0 oznacza to że
        - gps jest wyłączony (należy włączyć GPS w ustawieniach telefonu. (Uwaga - należy wyłączyć opcję Użyj sieci bezprzewodowej w ustawieniach GPS. Jeśli ta opcja będzie włączona program nie będzie mógł pobrać aktualnych współrzędnych)
        - gps jeszcze nie ustalił akutalnej pozycji (należy odczekać kilka sekund lub minut aż GPS ustali pozycje)
W celu sprawdzenia czy GPS ustalił współrzędne należy ponownie kliknąć przycisk "Pobierz Aktualną Pozycję" - aż do skutku. W chwili gdy gps ustali współrzędne to zmieni się kolor przycisku na czerwony a obok przycisku pojawi się wartość wskazująca dokładność z jaką podawane są współrzędne (np: 23m)

3. Poniżej znajduje się okienko w którym możemy wpisać swoje nazwisko lub ksywkę (która będzie bardzo pomocna jeśli będziemy chcieli zapisać współrzędne w ulubionych programu MapFactor) Pole to nie jest obowiązkowe, w tym dozwolone znaki to spacja,  litery (bez polskich znaków np: ó, ź ,ż ś, ł itp) , cyfry(nie używać znaków @ # % \ / itp.) Po ponownym uruchomieniu programu program wyświetli w tym okienku ostatnie wpisane nazwisko tak by nie było konieczności za każdym razem je tam wpisywać)

4. Kolejne okienko do którego możemy coś wpisać to okienko na wpisanie nazwy miejscowości w której się znajdujemy. Nie jest ono wymagane podobnie jaki i poprzednie jest tylko informacją dla odbiorcy sms w rejonie jakiej miejscowości znajduje się pilot.

5. Teraz możemy kliknąć przycisk "Wyślij SMSa" co spowoduje przejście do okna wyboru sposobu przesłania wiadomości i następnie już tak samo jak przy tworzeniu zwykłego sms wybieramy odbiorcę sms'a i go wysyłamy.

6. Za pomocą przycisku "Przejdź do konwertera współrzędnych" uruchamiany okno za pomocą możemy dowolnie konwertować współrzędne w formacie: stopnie - stopnie minuty - stopnie minuty sekundy a następnie wysłać je za pomocą SMSa lub uruchomić nawigację na punkt który przekonwertowaliśmy. Dzięki tej funkcji możemy nawigować na punkt który otrzymaliśmy w innym formacie współrzędnych.

Po otrzymaniu sms'a z taką wiadomością klikamy na adres http://maps.google.com/maps?daddr= ..... i wybieramy opcję otwórz adres URL, następnie pojawia nam się okienko z aplikacjami, wybieramy w nim Navigator (czyli MapFactor'a). Po uruchomieniu MapFactora pojawia nam się okienko "Wybierz działanie" z następującymi opcjami:
     - Nawiguj ( po wybraniu tej opcji program ustawia otrzymane w sms współrzędne i rozpoczyna nawigowanie na ten punkt.)
    - Ustaw jako początek
    - Dodaj punkt pośredni
    - Ustaw jako koniec
    - Dodaj do ulubionych (można dodać do ulubionych wówczas pojawi nam się w Ulubionych punkt o nazwie takiej jak wpisaliśmy w polu Nazwisko. Ta opcja jest przydatna w sytuacji gdy mamy kilka osób do zabrania, wówczas wrzucamy współrzędne tych osób do ulubionych. Co nam to daje? otóż jak będziemy tworzyć trasę po jakiej mamy zwozić po kolei pilotów to na liście punkty trasy będziemy mieli punkty z nazwiskami osób, dzięki czemu będziemy wiedzieli w jakiej kolejności będziemy zabierać te osoby. Oczywiście menu Trasa Mapfactor można łatwo zmieniać kolejność tych punktów by następnie ponownie wytyczyć trasę)
    - Pokaż na mapie

UWAGA !!!.
W ustawieniach gps należy włączyć tylko opcję Użyj sygnału GPS. Jeśli włączmy  opcje ----- Użyj sieci bezprzew.---- to program nie będzie w stanie pobrać aktualnych współrzędnych. Dostęp do tych opcji uzyskujemy po przyciśnięciu i przytrzymaniu ikonki GPS albo poprzez wejście w menu ustawienia telefonu.
Linki:
MapFactor: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator&hl=pl całkowicie darmowa nawigacja z możliwością korzystania z darmowych ciągle aktualizowanych map OSM. Oczywiście program nie potrzebuje dostępu do internetu w trakcie nawigacji. Mapy prawie każdego Państwa można pobrać w dowolnym momencie za pomocą programu i są przechowywane w telefonie.Jeśli ktoś uzna za stosowne to w zamian może przekazać dowolną kwotę na utrzymanie startowisk w Beskidzie Niskim dla Stowarzyszenia Cumulus24 - http://www.cumulus24.pl/?page_id=1724

Życzę udanych zwózek
Wujek
Zmiany:
BTF_SMS wersja 1.1 z dnia 09-10-2014- do treści wysyłanego sms z aktualną pozycją dodano współrzędne w formacie stopnie, minuty oraz stopnie, minuty, sekundy tak by można je było wykorzystać w nawigacjach wykorzystujących pozostałe 2 formaty współrzędnych.
BTF_SMS wersja 1.2 z dnia 13-10-2014 - dodano możliwość używania spacji w polu Nazwisko.

Słubica Open 2014

opublikowane: 13 maj 2014, 11:48 przez tomski007j

Słubica open 2014  przeniesione na inny termin prawdopodobnie na przyszły tydzien . 19.05.2014 w poniedziałek zostanie ogłoszone czy zawody odbędą się na przyszły tydzień. Prawdopodobnie będą odbywać się na dwuch startowiskach, Cerna Kopa i słubica zależnie od pogody

Krushevo - Macedonia 11-17.07.2014

opublikowane: 16 kwi 2014, 22:32 przez arek rzucidlo   [ zaktualizowane 16 kwi 2014, 22:34 ]

Tym razem mistrzostwa Ukraińsko-Węgierskie w zacnej miejscówce. Szczególnie polecam.


Chełm - jutro czyszczenie

opublikowane: 21 mar 2014, 04:53 przez tomski007j

Jutro planujemy wyczyszczenie przeciętego wyżej startowiska usuniecie pni montaż siatek zasianie trawy wszystkie osoby chętne proszone są o stawienie się o godzinie 11.00 pod Chełmem, zabrać z sobą sprzęt siekiery , grabki , może ktoś ma rękaw na pozbyciu. Jutro jedyna okazja żeby te prace wykonać i tak latania nie będzie, każda para rąk mile widziana.

SPOTY BTF

opublikowane: 6 mar 2014, 01:42 przez Zbigniew Kawa   [ zaktualizowane 10 mar 2014, 14:09 ]

1-10 of 18

Comments