Aktualności‎ > ‎

Finansowanie SR8WXO (specstacji)

opublikowane: 17 sty 2014, 22:54 przez tomski007j   [ zaktualizowane 17 sty 2014, 23:11 przez xc krzysiek ]
Dzisiaj byłem na obiekcie z naszą stacją dokonując kilku kosmetycznych zmian (o tym potem) i u jego właścicielki aby rozliczyć się za prąd. Niestety ale kobiecie nie żyje się najlepiej. Na miesięcznie utrzymanie ma mniej niż tysiąc złotych a jej mąż dostał ostatnio drugiego zawału. Wobec tego musiała zmienić nam warunki finansowe. Nie miałem zbytnio sumienia się targować i ostatecznie stanęło na miesięcznym czynszu wynoszącym 100pln płatne z góry, począwszy od lutego. Nie jest to duża kwota i biorąc pod uwagę popularność działów myślę, że nie będzie problemów ze zbiórką. Do tej pory wszystkie koszty, łącznie ze sprzętem (za wyjątkiem anemometru, który dał mi Zbyszek Kawa) ponosiłem ja. Niestety ale nie stać mnie, żeby co miesiąc wyciągać z kieszeni studenckiej 100pln tylko na ten jeden cel.

Zorganizuję to na zasadzie zbiórki podobnej do tej, które były organizowane do tej pory na utrzymanie startowisk. Wystawie swój nr konta i niech każdy wpłaca tam 5pln albo 10pln. Myślę, że w skali miesiąca jest to dla każdego paralotniarza marginalna kwota, a dla niej będzie to duża pomoc. Mój dotychczasowy wkład finansowy traktuję jako dbanie o rozwój podkarpackiego paralotniarstwa, jak również uczenie się nowych rzeczy i nie oczekuję zwrotu tych pieniędzy.

Zbiórka będzie przeprowadzana anonimowo. Co miesiąc będę zakładał temat „przypominający” a w komentarzach będę wpisywał jedynie cztery ostatnie cyfry numeru konta jako potwierdzenie otrzymania przelewu (gdy będą takie same dla dwóch osób będę dodawał kolejne do momentu różnicy). Nie będę podawał ani nazwisk ani kwot wpław. W momencie gdy zostanie uzyskana potrzebna kwota oczywiście to zasygnalizuję a „nadmiarowe” wpłaty będę odsyłał nadawcom.

Artykuł Speca

Comments